آموزش تعمیر گیربکس لیفان x60

گیربکس لیفان x60

یکی از قطعات اصلی خودرو ها گیربکس یا جعبه دنده آنها می باشد که پس از کلاچ دومین قطعه مهم در سیستم حرکتی ماشین شماست. گیربکس ها در دو نوع اتوماتیک و دستی هستند که در گیربکس دستی راننده ها باید دنده را با کلاچ گیری خود تعویض نمایند اما در گیربکس اتومات این عمل به طور خودکار انجام می گیرد. حال ما می خواهیم در ادامه این مطلب به بررسی تخصصی تعمیر گیربکس لیفان x60 برای شما عزیزان بپردازیم.

نکات ابتدایی برای تعمیر گیربکس لیفان x60

باید به طور منظم از روغن گیربکس خودرو چه در لیفان x60 و یا سایر مدل های دیگر بررسی لازم را به عمل بیاورید چرا که عدم رسیدگی به آن باعث ایجاد هزینه های جبران ناپذیری می گردد. توصیه ما به شما تعویض روغن گیربکس در مدت زمان ماهی یکبار است. به علاوه هزینه تعمیر و سرویس گیربکس دستی بسیار پایین تر از اتومات است همچنین رسیدگی به گیربکس دستی راحت تر بوده و این مدل مطمئن تر است از مزایای آن می توان به طولانی بودن عمر و اصطکاک بیشتر این گیربکس اشاره کرد.

 

 

 

مزایا و معایب گیربکس لیفان x60

  • طراحی و ظاهر زیبا
  • کابین جا دار
  • بهبود کیفیت ساخت و مونتاژ نسبت به قبل
  • گستردگی خدمات پس از فروش

و البته نکات منفی آن :

  • کشش نه چندان خوب قوای محرکه به ویژه در نسخه اتوماتیک
  • افت قیمت نسبتا زیاد نمونه کار کرده
  • کیفیت نامناسب ادوات کابین

علائم خرابی گیربکس لیفان x60

شنیدن صدای دنگ دنگ یا وزوز

هیچ گاه صداهایی که از اتومبیل تان خارج می گردد را نادیده نگیرید. اگر از اتومبیل حین حرکت صدای وزوز و یا دنگ دنگ بشنوید نشانه مشکلی در گیربکس است. اگر توجهی به این آسیب نداشته باشیم مشکل گسترده تر خواهد شد و هزینه بیشتر را برای شما می خراشد. علت این صدا می تواند مربوط به آسیب دیدگی چرخ دنده ها و یا یاتاقان باشد و شاید هم روغن گیربکس بسیار کم باشد و به اجزای دیگر نمی رسد.

 

هزینه تعمیر گیربکس لیفان x60

 

دیر عمل کردن گیربکس

سیستم گیربکس طوری طراحی شده که این اجازه را به راننده دهد تا سریع دنده را جا به جا کند. اگر احساس کردید که در حین تعویض دنده، دنده به خوبی جا نمی رد و یا عملکردش دیر شده نشانه مشکل در این قطعه می باشد. حال این مشکل می تواند به دلیل نشت یا آلودگی روغن گیربکس باشد و یا نگهداری نادرست از آن و یا نفوذ ناخواسته آب در قطعات.

احساس بوی سوختگی از ماشین

البته که کلا احساس این بو نشانه خوبی نیست و می تواند به دلایل متعددی باشد. شما به اولین موردی که بعد از استشمام این بود شک کنید گیربکس باشد داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس می تواند این بو را ایجاد کند. علت این مشکل می تواند به دلیل نشت روغن و یا کم شدن این ماده باشد. اگر این روغن نشت کند و یا دیر به دیر تعویض گردد نمی تواند گیربکس را خنک کرده و به دلیل این گرمای بسیار بالا بوی سوختگی روغن به مشام شما می رسد.

 

قیمت گیربکس اتوماتیک لیفان x60

بودن ماشین در حالت خلاص ولی شنیدن سروصدا

یکی دیگر از عواملی که باید بعد از اتفاق آن به تعمیر گیربکس لیفان x60 بپردازیم مربوط به این مورد است. صدای لرزش و یا ضربه همیشه مربوط به مشکل نیست اما نه در زمانی که ماشین در حالت خلاص است. گاها این صدا با تعویض روغن گیربکس از بین می رود ولی اگر نشد باید ماشین را به مکانیکی ببریم. علت این سرو صدا هم می تواند مربوط به این باشد که مقدار روغن گیربکس کم بوده و یا چرخنده ها و قطعات داخلی سیستم آسیب دیده باشد.

روشن شدن چراغ چک موتور

زمانی که چراغ هشدار در داشبورد روشن می گردد یعنی در سیستم زیر کاپوت مشکلی می باشد که باید سریعا رفع گردد. این موضوع مربوط به موتور و اجزای آن است ولی شما اولین چیزی را که باید مورد بررسی قرار دهید گیربکس می باشد. این مشکل می تواند به دلیل داغی بیش از حد گیربکس باشد که به دلیل معیوب بودن سنسور های سرعت مشکلی در سلونویید های گیربکس و با لغزش در گیربکس باشد.

 

 

خرید قطعات مورد نیاز برای لیفان x60

بعد از خواندن این مطالب اگر باز هم خود متوجه مشکل پیش آمده نشدید حتما به نزدیک ترین تعمیرگاه موجود مراجعه نمایید چرا که خراب شدن یک قطعه در سیستم پیچیده خودرو منجر به خرابی سایرین می گردد. تمامی قطعات و لوازم یدکی و جانبی لیفان x60 را می تواند با کیفیت بالا و قیمت استثنایی از فروشگاه آنلاین لیفان مرکزی تهیه نمایید. هدف فروشگاه ما ارائه بهترین لوازم خودرو های لیفان به شما عزیزان می باشد تا در مدت زمان کم بتوانید به قطعه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی