تعویض روغن گیربکس لیفان x50

تعویض روغن گیربکس لیفان x50

اگه ماشینت لیفان x50 و میخوای بیشتر درباره اش اطلاعات داشته باشی این مطلب و تا آخر بخون. ماشین های شرکت لیفان از اونجایی که تولید شرکت های چینی هستند و وارداتی پس باید خودمون یه شناختی ازش داشته باشیم بعد بریم سراغ تعمیرگاه های دیگه. ما در لیفان مرکزی اطلاعات زیادی را در زمینه ماشین های لیفان در مدل های مختلف در اختیارتان گذاشته ایم اما موضوعی که قرار است تخصصی به آن بپردازیم تعویض روغن گیربکس لیفان x50 است. در ادامه با ما همراه باشید.

روغن گیربکس چیست؟

معمولا روغن کاری را برای قسمت های متحرک خودرو و یا وسایل مکانیکی دیگر انجام می دهند چرا که اگر روغن نباشد بخش های متحرک به طور روان و راحت به حرکت در نمی آیند. نام این روغن واسکازین می باشد که نوعی روان ساز نیز محسوب می گردد. به نوعی این روغن باعث روان سازی بین قطعات جعبه دنده یا همان گیربکس می گردد. البته که به قسمت های دیگر مانند دیفرانسیل و جعبه فرمان کمک می کند. نقش واسکازین برای گیربکس که به نوعی رابط بین موتور و چرخ ها می باشد بسیار ضروری می باشد. برای آشنایی با گیربکس و تعمیر آن می توانید مقاله هزینه تعمیر گیربکس لیفان x50 را بخوانید. به طور کلی با توجه به نتیجه ای که از این مطالب می گیریم این است که تعویض روغن گیربکس بسیار مهم است. حال این نکته برای تمامی خودرو ها صدق می کند پس تعویض روغن گیربکس لیفان x50 نیز در زمان معین بسیار ضروری است.

 

گیربکس اتوماتیک لیفان x50

 

اهمیت تعویض روغن گیربکس لیفان x50

تمامی قطعات به کار برده شده در تعمیر خودرو ها بسیار مهم است اینکه با توجه به چه شرایطی و یا در چه زمانی تعویض شوند را حتما باید اطلاع داشته باشید. حال اگر روغن گیربکس به موقع تعویض گردد چه می شود:

  • از آنجایی که این روغن روان ساز است پس از تعویض آن گیربکس راحت تر به کار خود ادامه می دهد.
  • به گیربکس با این کار رسیدگی می گردد پس عمر مفید آن افزایش می یابد.
  • تعویض به موقع روغن باعث کاهش درجه حرارت آن می گردد پس دیرتر آسیب می بیند.

هزینه بالا دلیل بر رسیدگی عالی نیست

بسیاری از راننده ها خوب خیلی به ماشین خود اهمیت می دهند و با خرید روغن های گران و با کیفیت بالا کار تعویض روغن گیربکس لیفان x50 خود را انجام می دهند خوب این کار حرکت بسیار خوبی است اما آنها فکر می کنند چون هزینه بالایی داده اند و روغن کیفیت بالا دارد نیاز نیست به زمان تعویض روغن دقت نمایند پس تمامی این پولی که صرف می گردد فایده ای ندارد. توجه به زمان تعویض تمامی قطعات مهم است چرا که باعث آسیب به دیگر لوازم ماشین نگردد.

 

هزینه تعمیر گیربکس لیفان x50

 

زمان تعویض روغن گیربکس لیفان x50 چه موقع است؟

نوع گیربکس یعنی دستی و اتومات آن هیچگونه ارتباطی با عدم تعویض روغن آن ندارد اما برای توضیح بهتر برای شما عزیزان ما این دو را به تفکیکی برایتان تشریح کرده ایم:

تعویض روغن گیربکس دستی

در ماشین هایی که دارای گیربکس دستی هستند معمولا یک مدت پس از استفاده از ماشین روغن گیربکس آلوده می گردد. شاید در مشاهده ای که از آن انجام دهید روغن کیفیت طبیعی خود را داشته باشد اما مسئله این است که آن آلوده شده. در واقع تعویض دنده و فرسایش آن و همچنین عاملی مانند یاتاقان باعث ایجاد ذرات ریز میکروسکوپی فلزی می گردد که روغن گیربکس را اینها آلوده می کنند و این فرایند موجب می گردد که روغن عملیات روان سازی را به خوبی انجام ندهد. زمان تعویض روغن گیربکس لیفان x50 دستی نسبی می باشد کارشناسان معتقدند بین 50 الی 100 هزار کیلومتر زمان عادی برای هر ماشینی است اما کسانی که در جاده های دشوار رانندگی می کننده این رقم به 25 هزار کیلومتر نیز می رسد.

 

نوع روغن گیربکس لیفان x50

تعویض روغن گیربکس اتومات

حرارتی که در گیربکس های اتومات ایجاد می گردد بیشتر از گیربکس های دستی است و همین عامل است که باعث کاهش کیفیت روغن می گردد. البته که باید فرسودگی دیگر قطعات موجود در گیربکس را هم در نظر بگیریم که تمامی این ها در زمان تعویض روغن گیربکس اثر گذارند. نظر کارشناسان برای تعویض روغن در خودرو های اتومات بین 100 الی 150 هزار کیلومتر می باشد.

 

مشخصات گیربکس لیفان x50

بهترین روغن گیربکس لیفان x50 را از ما بخواهید

لیفان مرکزی از نمایندگی های معتبر عرضه قطعات و لوازم انواع لیفان های موجود در بازار کشورمان ایران می باشد. کارشناسان ما همچنین می توانند شما را برای زمان تعویض روغن گیربکس لیفان x50 راهنمایی نمایند. برای برقراری ارتباط با ما کافی است بر لیفان مرکزی کلیک نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی