ضعف گیربکس لیفان x60

ضعف گیربکس لیفان x60

لیفان x60 اولین تجربه کمپانی لیفان برای تولید ماشین های شاسی بلند می باشد که در سال 2011 در نمایشگاه اتومبیل شانگهای وارد بازار شد و در سال 1391 توسط شرکت های واردات خودرو در بازار ایران عرضه شد. همانگونه که می دانیم هر خودرویی دارای مزایا و معایبی است حال این موارد می تواند در قطعات خودرو باشد یا در ظاهر و بدنه آن. همانطور که همه ما می دانیم کلیه محصولات چینی همیشه دارای کیفیت پایین بوده اند و لیفان x60 نیز از این قائده مستثنی نیست. یک از قطعات اصلی هر مدل خودرو گیربکس آن می باشد که در این مدل خودرو ما دو نوع گیربکس داریم گیربکس دستی و اتومات. در ادامه با ما همراه باشید تا یا ضعف گیربکس لیفان x60 بیشتر آشنا شوید.

 

تفاوت گیربکس جدید و قدیم لیفان x60

دلایلی ضعف گیربکس لیفان x60

سیستم انتقال قدرت لیفان x60

گیربکس لیفان x60 از ضرایب نسبتا استانداردی برخوردار است ولی فاصله ضرایب بین دنده 4 و 5 باعث افزایش دور موتور در جاده های مستقیم شده و این نکته گفته شده که در حین رانندگی در این شرایط حس ناخوشایندی در کابین احساس می گردد. کیفیت صفحه کلاچی که در این گیربکس استفاده شده در تمامی سری های این خودرو بسیار پایین است و جدای از نحوه رانندگی افراد نیاز به تعویض در هر 20000 کیلومتر دارد این یکی از دلایل ضعف گیربکس لیفان x60 می باشد.

 

قطعات گیربکس لیفان x60

 

پر سر و صدا بودن کابین

ضعف گیربکس لیفان x60 دستی باعث شده که صدای زیادی از طرف موتور و گیربکس وارد کابین گردد. به این صورت که در نسخه دنده ای این مدل خودرو به دلیل ناهماهنگی در میان گیربکس و موتور شاهد افزایش فشار بر پیشرانه هستیم که صدای آزاردهنده ای را ایجاد کرده و این صدا در کابین به گوش می خورد به علاوه که تعویض دنده ها هم چندان آرام نیستند. البته که در مدل گیربکس اتوماتیک آن نیز به دلیل وجود گیربکس CVT همواره دور موتور در محدوده مشخصی نگه داشته می شود که در نتیجه آن ورود صدای پیشرانه در داخل کابین می باشد.

 

داخل لیفان x60

 

سرعت عمل پایین گیربکس لیفان x60 اتوماتیک

بسیاری از رانندگان خودرو لیفان شکایت دارند که گیربکس اتوماتیک این خودرو نسبت به درخواست شان کند عمل می کند. البته که با ریمپ کاراکال، برنامه ایسیو گیربکس ارتقا یافته و عکس العمل گیربکس افزایش یافته است و زودتر معکوس می گردد.

مشکل گیربکس اتوماتیک در دنده عقب

ایراد عمده تمام دارندگان لیفان اتوماتیک واماندن ماشین در حین حرکت به عقب مخصوصا در مسیر های شیب دار می باشد. حتی در شیب های ملایم خودرو دچار واماندگی شده و حرکت نمی کند که در این شرایط اصرار به حرکت به سمت عقب باعث خرابی تسمه گیربکس می گردد. البته این مشکل نرم افزاری بوده و پس از ریمپ از بین می رود.

 

صدای گیربکس لیفان x60

ضعف شتاب گیری

یکی از نکاتی که نشان دهنده ضعف گیربکس لیفان x60 است مربوط به عملکرد شتاب گیری آن است. این ضعف به خصوص در نمونه های اولیه که ایرادات اساسی در طراحی گیربکس و صفحه کلاچ داشتند به اوج می رسد. یعنی ما شاهد ثبت شتاب 15 الی 16 ثانیه ای می باشیم که البته در نمونه های جدید این مدل که به گیربکس هیلمنی معروف هستند و دنده 1 خودرو کنار دنده عقب آن جا می رود در نهایت نتایج مثبتی را به وجود آورده.

تمایل به خاموشی

در نمونه های قدیمی این خودرو در هنگام حرکت در سر بالایی و حتی گاها حرکت معمولی به خاطر نوع گیربکس ماشین تمایل به خاموشی دارد یعنی ماشین در ابتدا پرتاب شده و دچار حالتی مشابه کپ می گردد و سپس شروع به انتقال قدرت می کند که باعث فشار آوردن به مجموعه دیسک و صفحه خودرو و افت توان می گردد.

 

تعمیر گیربکس لیفان x60

 

خرابی در گیربکس

گاها صداها و یا خرابی این قطعه ربطی به ضعف گیربکس لیفان x60 ندارد به عنوان مثال زمانی که در حین حرکت خودرو صدای دنگ دنگ و یا وزوز دهد مشکل از خراب شدن این قطعه است که می تواند به دلایلی مانند آسیب دیدگی چرخ دنده ها و یا یاتاقان باشد. ممکن است روغن گیربکس نیز بسیار کم باشد که به اجزای مختلف نمی رسد و یاعث ایجاد این صدا شود.

 

عکس موتور لیفان x60

 

تهیه قطعات لیفان x60

ما تمامی نقاط ضعف گیربکس لیفان x60 را برای شما تشریح کردیم حال اگر قصد خرید این خودرو را دارید با دیدی باز می توانید اقدام به خرید آن کنید. البته که این خودرو دارای نقاط قوت بسیاری است که در حین حال می تواند به نفع راننده باشد حال انتخاب با شما می باشد. اگر این خودرو را خریداری کردید نگران تهیه قطعات آن باکیفیت بالا نباشید لیفان مرکزی در کنار شما است. لیفان مرکزی فروشگاه اینترنتی خرید لوازم و قطعات انواع مدل های خودرو لیفان می باشد تا صاحبان ابن لوازم نقلیه به راحتی به لوازم مورد نیاز دسترسی داشته باشند. برای ثبت سفارش و اطلاع از قیمت می توانید از طریق کلیک بر لیفان مرکزی اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی